Repasovaná technika Technimax.cz

Prečo nakupovať repasovanú výpočtovú techniku?

Rozdiel medzi novou a repasovanou

Každý racionálne uvažujúci človek si pred nákupom akéhokoľvek výrobku (a to nielen v oblasti výpočtovej techniky) položí otázku: "Za akým účelom si tento tovar kupujem?" V našom prípade napríklad: "Na čo tento notebook potrebujem?" Takmer vždy (cca 94%) sa jedná o kancelárske práce, účtovníctvo, práca na internete a pod. Je nezávisle preukázané, že pre tieto účely si nie je nutné kupovať nový notebook, hoci aj za veľmi "lákavú" cenu. Pre všetky tieto činnosti možno totiž bez problémov využiť repasované tovaru. Práca s touto výpočtovou technikou je dokonca rovnako efektívne, rýchla a bezpečná, ako na novom stroji kategórie low-end. Viete, že pripojenie k internetu je rovnako rýchle s novým notebookom za 800 € ako s repasovanými za 200 €?

Ktorá technika je pre mňa vhodnejšia

Výrobcovia IT vyrába techniku podľa dopytu zákazníka. Všeobecne možno povedať, že existujú dva typy zákazníkov. Prvý typ zákazníka je veľmi citlivý na cenu a nevadí mu, keď zakúpenú techniku počas záruky reklamuje aj trikrát. Chce síce kvalitu, ale cena je na prvom mieste a tomu výrobca všetko prispôsobuje. Používa menej odolné materiály, menej spoľahlivé komponenty a nevenuje toľko času testovanie a ladenie techniky. Proste hľadá spôsoby, ako vývoj a výrobu zlacniť. Táto snaha sa musí nutne na výslednom produkte prejaviť. Typickým zákazníkom s týmito požiadavkami je domácnosť alebo živnostník.

Druhý typ zákazníka je špecifický svojou náročnosťou a požiadavkami na kvalitu a spoľahlivosť. Akceptuje vyššiu cenu. Naproti tomu vyžaduje špičkový servis, kvalitu spracovania a odolnosť. Do tejto skupiny zákazníkov patria malé a stredné firmy a korporátne organizácie. Každý, hoci len krátky, výpadok, znamená pre tieto organizácie veľké straty, a preto investujú nemalé prostriedky do spoľahlivého IT vybavenia.

Poďme sa pozrieť konkrétne na produkty obľúbeného výrobcu Dell.

Prvé, cenovo citlivejšie, typ zákazníka uprednostňuje počítače a notebooky Dell Inspiron, ktorý spĺňa jeho požiadavky na nízku cenu.

Druhá skupina zákazníkov, tá s požiadavkou na mimoriadnu kvalitu a spoľahlivosť, preferuje notebooky Dell Latitude a Precision a počítače OptiPlex a Precision .

Kde sa repasovaná technika berie

Položme si otázku, čo sa stane po jednom až 3 rokoch používania techniky. Domáci užívateľ stroj vyhodí, pretože táto technika nie je navrhnutá na dlhšie používanie. Pre výrobcov je toto "riešenie" výhodné, pretože si zákazník kúpi ďalší stroj.

Náročný zákazník z radov veľkých firiem a korporácií kupuje techniku zvyčajne na lízing a po jeho skončení techniku obmieňa za novú . Možno sa pýtate prečo, keď je stále v bezchybnom stave. Odpisy a výhodnosť z hľadiska daňovej povinnosti je do tohto kroku núti. Proste sa ekonomicky oplatí.

Čo sa teda stane s použitou technikou? Tá menej kvalitné (napríklad Inspiron) sa likviduje alebo udržiava neekonomicky stále v chode. Tá kvalitné, high-end (napríklad OptiPlex, Latitude alebo Precision), sa vracia do lízingových spoločností, ktoré ju testujú a dodávajú späť na trh ako repasovanou.

Použitá technika ÁNO alebo NIE?

Ak ste malá alebo stredná firma, vzniká tu pre vás obrovská príležitosť. Pravdepodobne nedisponujete neobmedzeným rozpočtom a hľadáte cenovo dostupné riešenie, pritom potrebujete spoľahlivé stroje so špičkovým servisom.

Môžete zakúpiť nový OptiPlex, ale cena vás nepoteší. Môžete zakúpiť nový Inspiron, ale pri prvej reklamácii alebo komplikáciách pri servise si svoje rozhodnutie budete asi vyčítať.

Čo ale repasovaná technika? Čo vybrať repasované stroje z kategórie high-end, teda najvyššej triedy, ktorá disponuje maximálnou spoľahlivosťou ? A cena? Viac ako atraktívne!

Áno, repasovaná technika nie je pre každého, ale ak vyžadujete spoľahlivé stroje so špičkovým servisom a nemáte k dispozícii neobmedzený rozpočet, je toto riešenie pre vás.

Máte záujem o viac informácií a rady, ako si v našom sortimente vybrať stroj, ktorý bude vyhovovať práve vám? Potom budeme radi, keď nás budete kontaktovať.